به وب سایت شرکت بازرسی مهندسی آراد خوش آمدید ۴۰۶۶۳۳۶۲ (۰۲۱) info@aradco.ir

آسانسور

آسانسور

 توجه: در صورت نیاز برای پیگیری پرونده های بازرسی آسانسور به لینک امور متقاضیان بازرسی آسانسور مراجعه نمایید.

شرکت های سازنده، فروشنده، متخصصین فعال در حوزه نصب، مالکان و مدیران ساختمان ها و حتی کلیه استفاده کنندگان می بایست بر اساس مسئولیت قانونی و حقوقی خود از الزامات (قوانین، مقررات، استانداردها) مربوط به صنعت آسانسور اطلاع کافی داشته و رعایت نمایند.

سازندگان قطعات آسانسور: سازندگان می بایست کلیه تولیدات خود را بر اساس استانداردهای مربوطه تولید و ساخت نموده و برای اقلامی که استاندارد اجباری دارند از سازمان ملی استاندارد ایران پروانه کاربرد علامت استاندارد را اخذ نمایند.

شرکت های فروش و نصب آسانسور: شرکت های فعال در حوزه فروش و نصب آسانسور می بایست با تسلط کامل به استانداردهای مربوطه به ویژه استاندارد ملی 1-6303 تمامی الزامات را در کلیه پروژه های خود رعایت نمایند.

متخصصین فعال در حوزه نصب، تعمیر و نگهداری آسانسور: کلیه فعالان صنعت آسانسور در قالب مدیر فنی، تکنسین، پرسنل شاغل در خدمات سرویس و نگهداری و سایر موارد می بایست نسب به الزامات ایمنی و قانونی و استانداردهای مربوطه اشراف کامل داشته و ضمن رعایت ایمنی خود در زمان نصب و ارائه خدمات، بتوانند ایمنی قطعی و کیفیت مطلوب را به مشتریان خود ارائه نمایند.

مالکان / مدیران ساختمان: مالکان و مدیران ساختمان در قبال منصوبات ساختمان به ویژه آسانسور مسئولیت خطیری داشته و می بایست با آشنایی به الزامات قانونی نسبت به تامین ایمنی آسانسور در زمان استفاده اطمینان یابند.

استفاده کنندگان: کلیه استفاده کنندگان آسانسور باید نکات ایمنی مندرج در پلاک داخل کابین را رعایت نموده و با شرایط استفاده ایمن از آن آشنا بوده و ضمن حفظ سلامتی، استفاده از یک آسانسور ایمن و با کیفیت را مطالبه نموده و آگاه سازی های لازم را نیز به دیگران انجام دهند.

در کشور ما استاندارد آسانسورهای کششی و هیدرولیکی اجباری بوده و کلیه آسانسورهای نصب شده و یا در حال نصب می بایست گواهینامه استاندارد اخذ نمایند.

همچنین گواهینامه های ایمنی و استاندارد آسانسور باید در قالب بازرسی ادواری به صورت سالانه تمدید شوند و در صورت عدم تمدید کلیه عواقب به عهده مالکان، مدیر ساختمان ها، ساکنین و شرکت سرویس و نگهداری آسانسور می باشد.

ما خدمات بازرسی و صدور گواهینامه برای آسانسورها را ارائه می نماییم و در طول چندین سال سابقه توانسته ایم با جلب رضایت صد درصدی مشتریان، عملکرد بی نقص و اثرگذاری در این صنعت داشته و ماموریت خود را در تامین ایمنی عمومی به نحو عالی عملی نماییم.

در خصوص هر آسانسور نصب شده در ساختمان هشت شخص حقیقی یا حقوقی و نهاد دولتی در ارتباط می باشند.

1- مالک یا مدیر ساختمان یا ساکنین: مالک یا مدیر ساختمان که یکی از ساکنین ساختمان می باشد به عنوان نماینده ساختمان می بایست امور مرتبط به آسانسور را پیگیری نموده و مسئولیت های مربوطه را ایفا نماید و در قبال کلیه امور مربوط به آسانسور مسئول و پاسخگو می باشد. برای اطلاعات بیشتر به لینک مسئولیت مالکان و مدیران ساختمان در قبال آسانسور مراجعه نمایید.

2- شرکت عرضه کننده یا ارائه دهنده خدمات سرویس و نگهداری آسانسور: این شرکت می بایست دارای پروانه طراحی و مونتاژ از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مربوطه باشد و همچنین برای انجام امور مرتبط به بازرسی ادواری یا سالیانه آسانسور می تواند از مراجع ذی صلاح دیگر از قبیل انجمن های صنفی و یا اتحادیه آسانسور و پله برقی مجوزهای لازم را داشته باشد.

3- تولید کنندگان و سازندگان قطعات آسانسور: این مجموعه ها به عنوان واحدهای تولیدی قطعات آسانسور فعالیت داشته و می بایست استانداردهای مربوطه را رعایت نموده و جهت اخذ پروانه کاربرد علامت استاندارد اقدامات لازم را به عمل آورند. در کشور ما طبق قانون استاندارد 5 قطعه آسانسور (ترمز اضطراری یا پاراشوت، گاورنر، ضربه گیرها، قفل درب ها و تابلو فرمان) به دلیل درجه اهمیت ایمنی اجباری بوده و می بایست دارای پروانه کاربرد علامت استاندارد باشند.

4- سازمان ملی استاندارد ایران و اداره کل استاندارد استان: این ارگان های دولتی نقش تدوین استانداردها، دستورالعمل ها، روش های اجرایی و ترسیم نقشه راه استانداردسازی آسانسور و همچنین نظارت بر اجرای استاندارد را بر عهده دارند. صدور پروانه کاربرد علامت استاندارد برای قطعات آسانسور، تشکیل کمیته های فنی استانی و همچنین تایید صلاحیت شرکت های بازرسی از مرکز ملی تایید صلاحیت ایران به عهده سازمان ملی استاندارد ایران و ادارات استاندارد استانی می باشد.

5- شرکت بازرسی کننده و صادر کننده گواهینامه استاندارد آسانسور: این شرکت ها می بایست دارای تایید صلاحیت از مرکز ملی تایید صلاحیت ایران (سازمان ملی استاندارد ایران) بوده و مجوز فعالیت در استان مربوطه را داشته باشند و این شرکت ها مسئولیت بازرسی و صدور گواهینامه استاندارد یکساله را به عهده داشته و به عنوان یک شرکت بازرسی شخص سوم در کمال استقلال و بی طرفی اقدام به خدمات بازرسی و مطابقت آسانسور و منصوبات مربوطه با الزامات قانونی و استانداردهای مربوطه و همچنین اخذ مدارک برای صدور گواهینامه استاندارد آسانسور می نماید. در این میان نقش شرکت های بازرسی بسیار حساس و تاثیرگذار بوده و می بایست در عین رعایت قوانین و مقررات و پشتیبانی از اهداف سازمان ملی استاندارد ایران، در بهبود کیفیت تولید قطعات و تطابق منصوبات آسانسور با استانداردهای مربوطه گام برداشته و شرایط ایمن برای استفاده کنندگان را فراهم نموده و اطمینان خاطر و امنیت فکری را برای مالکان و مدیران ساختمان در ایفای مسئولیت های حقوقی و قانونی مربوطه حاصل نماید.

6- شرکت بیمه کننده آسانسور: یکی از مدارک الزامی برای اخذ گواهینامه استاندارد آسانسور، بیمه نامه یکساله آسانسور می باشد که متقاضی می بایست از طریق یکی از شرکت های بیمه اقدام به تهیه بیمه نامه آسانسور نموده و به شرکت بازرسی ارائه نماید.

7- سازمان صنعت، معدن و تجارت استان: نقش این سازمان استانی در ارتباط با آسانسور، صدور پروانه های طراحی و مونتاژ برای واحدهای عرضه کننده آسانسور و همچنین رسیدگی به امور تولید و بازرگانی قطعات آسانسور می باشد.

8- اتحادیه / انجمن آسانسور و پله برقی: نقش این دو تشکل در روند استانداردسازی آسانسور صدور پروانه کسب برای شرکت های آسانسوری می باشد. البته این دو تشکل صنفی / صنعتی نقش و مسئولیت های دیگری نیز در صنعت آسانسور دارند.

بر اساس تجربه 18 ساله به عنوان یکی از باسابقه ترین بدنه کارشناسی و تیم تخصصی در زمینه بازرسی آسانسور به همراه نوآوری در خدمات بازرسی و باور به اصل حق داشتن یک زندگی ایمن برای عموم مردم، چشم انداز ما در این زمینه بازرسی آن است که اخذ گواهینامه استاندارد و ایمنی از شرکت ما یک قوت قلب و اطمینان خاطر برای کلیه ذینفعان از قبیل ادارات استاندارد استانی، کلیه صاحبان صنعت (شرکت های تولید کننده، شرکت های عرضه کننده، فعالان نصب آسانسور و ...)، مالکان، مدیران ساختمان و نهایتا عموم مردم باشد.

انسجام و کامل بودن تیم بازرسی، نوآوری در ارائه خدمات بازرسی و گزارشات بازرسی، تسریع در امور مشتریان، تسهیل فرآیند بازرسی و صدور مجوز / گواهینامه (حقوق مشتری)، تسلط ما به دانش و مهارت لازم و استانداردهای مربوطه (تخصص)، سوابق موفق و موثر لازم در زمینه بازرسی و صدور گواهینامه آسانسور در سراسر کشور (تجربه) و از همه مهمتر اراده و عهد ما به ارائه یک کار بی نقص و عالی جهت حفظ منافع کلیه ذی نفعان از قبیل حفظ ایمنی و سلامتی استفاده کنندگان، اطمینان خاطر برای استفاده کنندگان، آرامش فکری در استفاده از آسانسور، ایفای مسئولیت محوله و ماموریت تببین شده با رعایت کامل قوانین و مقررات به عنوان بازوی اجرایی سازمان ملی استاندارد و اطمینان خاطر برای جامعه استاندارد در انجام وظایف و مسئولیت ها در بهترین حالت ممکن و سریع ترین زمان، حفظ سرمایه و منابع مالکان به عنوان یک سرمایه گذار و شرکت های عرضه کننده به عنوان برند (تعهد) از عمده تمایزات و برتری های شرکت ما می باشد.

درخواست بازرسی

برای انجام کلیه امور مربوط به استانداردسازی، اخذ گواهینامه استاندارد آسانسور، آموزش و کسب اطلاعات لازم به لینک های زیر مراجعه نمایید. 

LIFT SHAFT

بازرسی موتورخانه و انجام تست ها

LIFT SHAFT

بازرسی چاه آسانسور

LIFT UNDER CAB

بازرسی زیر کابین و متعلقات

LIFT UP CAB

بازرسی روی کابین و متعلقات

LIFT PIT

بازرسی چاهک آسانسور

تامین ایمنی صد درصدی آسانسور: حفظ سلامتی حتمی استفاده کنندگان، حذف کلیه خطرات احتمالی، اطمینان خاطر در زمان استفاده، حفظ ایمنی پرسنل ارائه دهنده خدمات سرویس و نگهداری

ارتقا کیفیت عملکرد آسانسور: کاهش خرابی ها و توقف آسانسور، عملکرد مطلوب و بی نقص آسانسور، کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری آسانسور، راندمان بالای کارکرد آسانسور

ثبت درخواست در سامانه مدیریت بازرسی آسانسور در سایت سازمان ملی استاندارد ایران به آدرس: سامانه مدیریت بازرسی آسانسور

مدارک مورد نیاز برای بازرسی و صدور گواهینامه اولیه

مدارک مورد نیاز برای بازرسی و صدور گواهینامه ادواری

ردیف موضوع شرح مرجع صادر کننده شماره نامه تاریخ ارسال تاریخ الزام حوزه جغرافیایی
خوداظهاری زوایای شیار فلکه موتور در خصوص آسانسورهای باطناب فولادی با قطر بزرگتر از 8 میلیمتر(در بازه زمانی محدود)

با توجه به تصمیم کمیته فنی آسانسور مورخ 92/07/07 در خصوص زوایای فلکه اصلی موتورهای آسانسور...

سازمان ملی استاندارد ایران 51623 1392/07/20 1392/07/20 سراسری
بخشنامه مصوبات کمیته فنی آسانسور مورخ 92/08/12

با توجه به مصوبات کمیته فنی آسانسور مورخ 92/08/12 در خصوص اجرای استاندارد آسانسور های برقی...

سازمان ملی استاندارد ایران 67985 1392/09/20 1392/09/20 سراسری
حذف فرم شماره 5 (فرم تایید مهندس ناظر) در بازرسی فنی آسانسورها

الزام فرم شماره 5 (فرم تایید مقاومت مکانیکی سازه چاه آسانسور) در مدارک بازرسی فنی آسانسورها...

سازمان ملی استاندارد ایران 10830 1393/02/20 1393/02/20 سراسری
آسانسورهای هیدرولیک- استاندارد ملی 2-6303

از آنجا که تاکنون اجرای اجباری استاندارد ملی 2-6303 (آسانسورهای هیدرولیکی) آگهی نشده است، ا...

سازمان ملی استاندارد ایران 57756 1393/08/03 1393/08/03 سراسری
ابلاغ پرسشنامه یکسان آسانسورهای برقی و فرم یافته های بازرسی

به پیوست اولین نسخه "پرسشنامه بازرسی یکسان آسانسورهای برقی" در 18 برگ و فرم یافته های بازرس...

سازمان ملی استاندارد ایران 85407 1393/11/07 1393/11/15 سراسری
ابلاغ تجدید نظر اول پرسشنامه یکسان بازرسی فنی آسانسور های برقی، فرم یافته های بازرسی، فرم تائیدیه اجزا و فرم مشخصات فنی

پیرو نامه شماره 85407 مورخ 93/11/17 به پیوست تجدید نظر اول پرسشنامه یکسان یازرسی فنی آسانسو...

سازمان ملی استاندارد ایران 20241 1394/04/01 1394/04/15 سراسری
امکان پذیر نبودن نصب پاراشوت تدریجی و درب داخل

عطف به نامه شماره 22/429 مورخه 94/06/19 در خصوص امکان پذیر نبودن نصب پاراشوت تدریجی و یا در...

اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی 252/18746 1394/06/22 1394/06/22 استان آذربایجان شرقی
نحوه فعالسازی شرکتهای بازرسی فنی تایید صلاحیت شده در زمینه آسانسور در سامانه مدیریت بازرسی آسانسور

با توجه به سیاستهای کلان سازمان در پذیرش درخواست های تایید صاحیت شرکتهای بازرسی فنی و عدم د...

سازمان ملی استاندارد ایران 44710 1394/07/08 1394/07/08 سراسری
دستور العمل در خصوص ارائه خدمات برای ساختمان های فاقد پروانه ساختمان/عملکرد شرکت های آسانسوری در صورت اتمام اعتبار پروانه طراحی و مونتاژ

بازگشت به نامه شماره 17807 مورخ 94/06/15 به استضحار میرساند:1- باتوجه به لزوم انجام آزمون ع...

سازمان ملی استاندارد ایران 45839 1394/07/13 1394/07/13 سراسری
انتقال مسئولیت سرویس و نگهداری به شرکت آسانسوری همکار در صورت اتمام تاریخ طراحی و مونتاژ شرکت آسانسوری ثبت نام کننده

پیرو نامه 252/23888 مورخه 94/08/05 در خصوص بند 5 نامه مدیر کل محترم دفتر نظارت بر اجرای است...

اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی 252/26462 1394/08/27 1394/08/27 استان آذربایجان شرقی
دستور العمل در خصوص ارائه خدمات برای ساختمان های فاقد پروانه ساختمان

عطف به نامه شماره ز/94/024 مورخه 94/08/16 در رابطه با جزئیات ثبت نام در سامانه برای ساختمان...

اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی 252/26545 1394/08/28 1394/08/28 استان آذربایجان شرقی
صدور گواهینامه المثنی

پیرو نامه 252/34759 مورخ 1394/11/08 در خصوص تحویل گیرنده گواهی استاندارد آسانسور و عدم امکا...

اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی 252/39250 1394/12/17 1394/12/17 استان آذربایجان شرقی
ملاک قرار دادن پروانه اولیه در خصوص نوع بازرسی

عطف به نامه شماره ز/94/0256 مورخ 94/12/10 در خصوص ملاک عمل در بازرسی فنی آسانسور بر مبنای ت...

اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی 252/39310 1394/12/17 1394/12/17 استان آذربایجان شرقی
لغو یکطرفه قرارداد سرویس

عطف به نامه شماره ز/94/026 مورخ 94/11/18 در خصوص لغو یک طرفه قرارداد سرویس و نگهداری آسانسو...

اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی 252/198 1395/01/11 1395/01/11 استان آذربایجان شرقی
پیشگیری از نصب غیر مجاز (وسط پله یا نمای ساخنمان)

در راستای پیشگیری از نصب غیر مجاز اسانسور و به تبع آن وقوع حوادث ناگوار در آسانسور ها، مقتض...

اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی 252/2928 1395/02/11 1395/02/11 استان آذربایجان شرقی
قلم خوردگی نقشه و محاسبات

عطف به نامه شماره ز/95/0017 مورخ 95/02/20 در خصوص نقشه و محاسبات ارائه شده از سوی شرکت های...

اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی 252/4441 1395/02/23 1395/02/23 استان آذربایجان شرقی
عدم همخوانی نام شرکت با عنوان سربرگ و یا مهر

عطف به گزارشات واصله از سوی شرکت های بازرسی آسانسور در خصوص عدم همخوانی نام مندرج در پروانه...

اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی 252/4756 1395/02/27 1395/02/27 استان آذربایجان شرقی
مهم ترین ابهامات 20 گانه تجدید نظر اول

احتراما پیرو اجرای ویرایش جدید استاندارد ملی شماره 1-6303 (سال 93) و بخشی لز سوالات بازرسین...

سازمان ملی استاندارد ایران 48962 1395/05/13 1395/05/13 سراسری
گواهینامه آزمون نوعی برای تابلو فرمان

بازگشت به نامه 10159-114-95 مورخ 95/05/04 به اطلاع می رساند:
1- با توجه به درخواست انج...

سازمان ملی استاندارد ایران 58811 1395/06/06 1395/06/06 سراسری
عدم الزام درج سرعت درگیر شدن ترمز ایمنی در پلاک مشخصات ترمز ایمنی برای تولیدات قبل از 93/11/15(تاریخ ابلاغ پرسشنامه بازرسی یکسان بازرسی)

با توجه به لزوم پرسشنامه یکسان بازرسی آسانسورهای برقی در بند 21 مبنی بر ثبت سرعت درگیر شدن...

سازمان ملی استاندارد ایران 62548 1395/06/15 1395/06/15 سراسری
بخشنامه بازرسی ادواری

احتراماً ضمن ارسال پرسشنامه یکسان بازرسی ادواری آسانسورهای برقی طبق پیوست ث استاندارد ملی 1...

سازمان ملی استاندارد ایران 63600 1395/06/17 1395/06/17 سراسری
الزام ثبت "نام سازنده" (و یا لوگو) و "شماره سریال" روی فلکه های هرزگرد و ثبت این اطلاعات در فرم مشخصات فنی آسانسور

احتراماً با استناد به نامه شماره 10305-114-95 مورخ 29/06/95 انجمن صنفی تولیدکنندگان قطعات آ...

سازمان ملی استاندارد ایران 80420 1395/08/02 1395/08/02 سراسری
تمدید دو ماهه مهلت زمانی اخذ تائیدیه آزمون نوعی مدار ایمنی تابلو فرمان آسانسور آسانسور تا 95/10/13(بر مبنای تاریخ درخواست بازرسی)

احتراما پیرو نامه شماره 58811 مورخ 95/06/06 به اطلاع می رساند: مهلت زمانی اخذ تائیدیه آزمون...

سازمان ملی استاندارد ایران 80849 1395/08/03 1395/08/03 سراسری
لزوم ارجاع کلیه درخواست های بازرسی فنی آسانسور فقط از طریق "سامانه مدیریت بازرسی آسانسور"

بدینوسیله به اطلاع می رساند به استناد به مصوبه گردهمایی مدیران ستادی و استانی مورخ 18 و 19...

سازمان ملی استاندارد ایران 91966 1395/08/29 1395/08/29 سراسری
الزام ارائه گواهی آزمون نوعی برای بردهای مدار ایمنی تابلو های فرمان آسانسورهای برقی

به اطلاع می رساند: طبق تجدید نظر اول استاندارد ملی 93: 1-6303 (با مرجع استاندارد EN81-1:200...

سازمان ملی استاندارد ایران 95997 1395/09/09 1395/09/09 سراسری
گواهینامه آزمون نوعی برای مدار های ایمنی دارای اجزاء الکترونیکی طیق پیوست ج-6 تجدید نظر اول استاندارد ملی 93: 1-6303

پیرو نامه شماره 80849 مورخ 95/08/03 در خصوص الزام دارا بودن گواهینامه آزمون نوعی برای مداره...

سازمان ملی استاندارد ایران 264309 1395/09/11 1395/09/11 سراسری
توقف استفاده از بند های تخفیفی 79 گانه در اجرای استاندارد ملی 1-6303 (آسانسورهای برقی)

با توجه به گذشت بیش از 6 سال از آخرین تمدید در اجرای بندهای تخفیفی 79 گانه در استاندارد ملی...

سازمان ملی استاندارد ایران 103535 1395/09/28 1396/01/01 سراسری
پاسخگویی به استعلام های اصالت سنجی "گواهینامه های بازرسی صادر شده"

احتراما پیر بند 4 نامه شماره 63600 مورخ 95/06/17 (پیوست) مبنی برلزوم صحه گذاری و اصالت سنجی...

سازمان ملی استاندارد ایران 115069 1395/10/15 1395/10/15 سراسری
ابطال پروانه طراحی و مونتاژ شرکت شاهین توان سرعت

عطف به نامه شماره 105/7015 مورخ 95/02/15 سازمان صنعت، معدن و تجارت استان(به پیوست) در خصوص...

اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی 252/29107 1395/10/28 1395/10/28 استان آذربایجان شرقی
طرح نصب شناسه ملی ده رقمی آسانسور

با توجه به لزوم امکان ردیابی گواهینامه ها و تائیدیه های صادره آسانسور توسط مالکان و بهره بر...

سازمان ملی استاندارد ایران 140443 1395/11/18 1396/01/01 سراسری
الزام 4 بند استاندارد در ساختمانهای اداری و عمومی

در راستای بهبود ایمنی و جلوگیری از حوادث ناگوار در کشور مقتضی است مکاتبه و پیگیری لازم توسط...

سازمان ملی استاندارد ایران 175693 1395/12/28 1395/12/28 سراسری
عدم تطابق های مشاهده شده در آسانسورهای منصوبه در ساختمان های دستگاه های اجرایی

بازگشت به نامه شماره 23689/20 مورخ 95/11/06 در خصوص عدم تطابق های مشاهده شده در آسانسورهای...

سازمان ملی استاندارد ایران 10146 1396/01/26 1396/01/26 سراسری
صحه گذاری مقاومت دیواره چاه آسانسور بوسیله نیروسنج کالیبره در صورت عدم اطمینان

به اطلاع می رساند در خصوص اجرای بند 5-3-1-1 تجدید نظر اول استاندارد ملی 1-6303 سال 93 در را...

اداره کل استاندارد استان تهران 20/6729 1396/04/12 1396/04/12 استان تهران
ارسال نامه هشدار مبنی بر اتمام تاریخ گواهینامه ایمنی آسانسور به مدیریت ساختمان ها

احتراما پیرو مکاتبات صورت گرفته در خصوص گواهینامه های صادره توسط شرکت های بازرسی که تاریخ ا...

اداره کل استاندارد استان تهران 20/9381 1396/05/18 1396/05/18 استان تهران
ارسال گواهینامه به اداره کل توسط شرکت بازرسی و عدم نیاز به حضور ارباب رجوع در اداره کل استاندارد.

احتراما، با توجه به مشکلات پیش اومده برای مراجعه به ادراه کل از 11 شهریور ماه سال جاری کلیه...

اداره کل استاندارد استان تهران 20/10646 1396/06/01 1396/06/11 استان تهران
ایجاد امکان استعلام پیامکی گواهی ایمنی آسانسور

امکان استعلام پیامکی گواهی ایمنی آسانسور در سامانه مدیریت عملکرد آسانسور با ساختار ذیل ایجا...

سازمان ملی استاندارد ایران 133165 1396/06/20 1396/06/20 سراسری
استحکام سازه آسانسورهای نصب شده به صورت غیر مجاز در ساختمان ها

احتراما بازگشت به نامه شماره 13497 مورخ 96/05/28 ، در خصوص سازه اسانسورهای نصب شده به صورت...

سازمان ملی استاندارد ایران 140958 1396/06/28 1396/06/28 سراسری
دستورالعمل صدور تاییدیه ایمنی آسانسورهای برقی به شماره مدرک 131/131/د

دستور العمل تجدید نظر شده "صدور تائیدیه ایمنی آسانسورهای برقی به شماره مدرک 131/131/د به شم...

سازمان ملی استاندارد ایران 157845 1396/07/18 1396/07/18 سراسری
فاقد اعتبار بودن بازرسی خارج از سامانه

با عنایت به اینکه طبق دستور مدیر کل محترم دفتر نظارت بر اجرای استاندارد صنایع فلزی هرگونه ث...

اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی 252/19511 1396/07/25 1396/07/25 استان آذربایجان شرقی
بندهای مربوط به شرایط محیطی استانی

بازگشت به نامه شماره 96/821 مورخ 96/04/22 در خصوص بند های اشاره شده مربوط به تجدید نظر اول...

اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی 252/19722 1396/07/26 1396/07/26 استان آذربایجان شرقی
امکان انجام بازرسی ادواری برای آسانسور های قدیمی(تهران)

احتراما، عطف به صورتجلسه مورخ 96/06/26 کمیته فنی آسانسور در خصوص بازرسی ادواری آسانسور هایی...

اداره کل استاندارد استان تهران 20/15362 1396/07/29 1396/07/29 استان تهران
ابهامات ثبت درخواست بازرسی و امکان ارائه کپی برابر اصل گواهینامه به مالک ساختمان

پیرو ابهامات موجود در خصوص ثبت در خواست بازرسی در سامانه مدیریت بازرسی آسانسور و صدور تائید...

سازمان ملی استاندارد ایران 191450 1396/08/24 1396/08/24 سراسری
تعیین تکلیف پرونده های خارج از سامانه برای استان آذر بایجان غربی

با توجه به ابلاغ دستور العمل جدید استاندارد 1-6303 مقتضی است حداکثر تا تاریخ 96/10/01 نسبت...

اداره کل استاندارد استان آذربایجان غربی 193191 1396/08/27 1396/08/27 استان آذربایجان غربی
صورتجلسه نخستین کمیته فنی استان البرز

به پیوست صورتجلسه نخستین کمیته فنی آسانسور استان البرز که در تاریخ 1396/09/11 در محل این اد...

اداره کل استاندارد استان البرز 210416 1396/09/19 1396/09/19 استان البرز
لزوم نصب سیستم نجات اضطراری

با عنایت به دستور دادستان محترم عمومی و انقلاب مرکز استان آذربایجان شرقی در خصوص ضرورت نصب...

اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی 252/27280 1396/10/12 1396/10/12 استان آذربایجان شرقی
ثبت پروژه های بدون پروانه ساختمانی در سامانه

احتراما به اطلاع می رساند از تاریخ 96/10/15، پروژه هایی که به اذعان شرکت آسانسوری دارای پرو...

اداره کل استاندارد استان تهران 20/22486 1396/10/17 1396/10/15 استان تهران
عدم الزام نصب سیستم نجات اضطراری

احترما بازگشت به نامه شماره 27915 مورخ 96/10/19 در خصوص الزام تامین برق اضطراری در آسانسور...

سازمان ملی استاندارد ایران 248715 1396/10/27 1396/10/27 سراسری
ارائه تصویر برابر اصل گواهینامه ایمنی آسانسور در صورت مفقودی آن.

احترما عطف به بند 1 نامه شماره 191450 مورخ 96/08/24 دفتر نظارت بر اجرای استاندارد صنایع فلز...

اداره کل استاندارد استان تهران 20/24016 1396/11/01 1396/11/01 استان تهران
مختومه شدن سامانه سیبا

احتراما با توجه به راه اندازی سامانه مذیریت بازرسی آسانسور از مورخ 1395/12/25 به جای سامانه...

اداره کل استاندارد استان تهران 20/23889 1396/11/01 1396/11/01 استان تهران
ابلاغ پرسشنامه یکسان بازرسی مربوط به تجدید نظار اول استاندارد 1-6303

به پیوست پرسشنامه بازرسی آسانسور برقی بر مبنای استاندارد ملی 1-6303 تجدید نظر اول در 27 برگ...

سازمان ملی استاندارد ایران 280961 1396/12/02 1396/12/02 سراسری
اعلام نظر در خصوص روند افزایش واردات آسانسور

احتراما بازگشت به نامه شماره 6830-1396 مورخ 96/11/04 در خصوص روند افزایش واردات آسانسورهای...

سازمان ملی استاندارد ایران 283814 1396/12/06 1396/12/06 سراسری
مصوبات پنجاهمین جلسه شورای مدیران حوزه معاونت نظارت بر اجرای استاندارد در خصوص بازرسی فنی اسانسور های برقی

پیرو طرح موارد و سوالات واصله از ادارات کل استانی و شرکت های ذینفع در حوزه آسانسور های برقی...

سازمان ملی استاندارد ایران 308767 1396/12/27 1396/12/27 سراسری
جوابیه استعلام در خصوص ساختمان های بدون مجوز ساخت و نظارت سازمان نظام مهندسی

بازگشت نامه شماره 539426 مورخ 1396/12/16 مدیر کل محنرم دفتر نظارت بر اجرای استاندارد صنایع...

اداره کل استاندارد استان البرز 16731 1397/02/02 1397/02/02 سراسری
رعایت مواردی در خصوص روند بازرسی (بخشنامه شماره 1)

عطف به نامه شماره 280961 مورخ 1396/12/12 سازمان ملی استاندارد در خصوص ابلاغ و لزوم اجرای چک...

اداره کل استاندارد استان تهران 21/4923 1397/02/03 1397/02/03 استان تهران
علام نظر در خصوص نحوه اجرای مفاد نامه 308767

بازگشت به نامه شماره 554856 مورخ 97/01/20 به استحضار می رساند:
1- با توجه به اینکه موا...

سازمان ملی استاندارد ایران 19349 1397/02/04 1397/02/04 سراسری
اعلام نظر در خصوص بازرسی آسانسور های منصوبه در ساختمان های فاقد پروانه ساختمانی

احتراما بازگشت به نامه شماره 547476 مورخ 96/12/27 اداره کل استاندارد ایلام در خصوص نحوه ثبت...

سازمان ملی استاندارد ایران 48611 1397/03/03 1397/03/03 سراسری
استفاده از چندین ضربه گیر بصورت همزمان

احتراماً با توجه به استعلام به عمل آمده و اعلام نظر اعضای محترم کمیته فنی مرکزی آسانسور است...

سازمان ملی استاندارد ایران 48982 1397/03/05 1397/03/05 سراسری
نحوه محاسبه ظرفیت و تعداد مسافران کابین

احتراما عطف به استعلام بعمل آمده در خصوص نحوه تعیین ظرفیت و تعداد مسافران اسانسور و همچنین...

سازمان ملی استاندارد ایران 56360 1397/03/12 1397/03/12 سراسری
اعلام نظر در خصوص اخذ تائیدیه نقشه ساختمان دارای آسانسورهای غیرمجاز

احتراما بازگشت به نامه شماره 6562 مورخ 97/03/05 در خصوص آسانسورهای نصب شده به صورت غیر مجاز...

سازمان ملی استاندارد ایران 52509 1397/03/07 1397/03/07 سراسری
اعلام نظر در خصوص صدور گواهی نامه ایمنی برای آسانسورهای نما دار در ادارات و اماکن دولتی

احتراما بازگشت به استعلام به عمل آمده طی شماره 9695 مورخ 97/04/02 آن اداره کل در خصوص صدور...

سازمان ملی استاندارد ایران 86789 1397/04/16 1397/04/16 سراسری
عملکرد برقی اضطراری

احتراما بازگشت به نامه شماره 97/الف/587 مورخ 97/03/22 کلیه عملکرد برقی اضطراری می بایست از...

اداره کل استاندارد استان تهران 21/14054 1397/04/23 1397/04/23 استان تهران
تعرفه های بازرسی آسانسور سال 97

تعرفه بازرسی آسانسور به شرح جدول پیوست می باشد.

سازمان ملی استاندارد ایران 104552 1397/04/10 1397/01/01 سراسری
بخشنامه شماره 2 سال 97

احتراما مقتضی است در خصوص موارد زیر پیگیری و اقدامات لازم صورت پذیرد: 1- این اداره کل در ات...

اداره کل استاندارد استان تهران 21/15796 1397/05/07 1397/05/07 استان تهران
پیگیری استعلام آدرس توسط شرکت بازرسی از شهرداری

پیرو نارضایتی های ایجاد شده توسط برخی شرکت های بازرسی مبنی بر سخت گیری در خصوص استعلام آدرس...

اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی 252/15037 1397/05/29 1397/05/29 استان آذربایجان شرقی
توقف ارسال تاییدیه های ایمنی آسانسور از طرف اداره کل به شهرداری ها به صورت کاغذی

به اطلاع می رساند این اداره کل اقدام به ایجاد نام کاربری و رمز عبور برای مناطق 22 گانه تهرا...

اداره کل استاندارد استان تهران 21/26664 1397/07/29 1397/07/29 استان تهران
استعلام در خصوص بازرسی آسانسور در ساختمان با تعداد توقفات بیشتر نسبت به مفاد مندرج در پروانه

احتراما بازگشت به نامه شماره 19186 مورخ 97/07/14 در خصوص آسانسورهای غیرمجاز و اختلاف در تعد...

سازمان ملی استاندارد ایران 212011 1397/09/05 1397/09/05 سراسری
ابلاغ بخشنامه

عطف به نامه شماره 204710 مورخ 97/0827 و جلسه مورخ 97/08/30 و با توجه به تعیین مهلت 6 ماهه ج...

اداره کل استاندارد استان آذربایجان غربی 211275 1397/09/05 1397/09/05 استان آذربایجان غربی
اعلام نظر در خصوص گواهینامه ایمنی آسانسور برمبنای دستورالعمل وزارت صنعت، معدن و تجارت

با عنایت به بند سوم مصوبات نود و هفتمین اجلاس شورای عالی استاندارد، فرآورده آسانسور مشمول م...

سازمان ملی استاندارد ایران 269546 1397/11/05 1397/11/05 سراسری
عدم نیاز ارجاع پرونده های مشمول تجدید نظر اول به کمیته فنی

عطف به نامه شماره ز/97/200 مورخ 97/11/10 در خصوص ارائه پرونده های مشمول تجدبد نظر در کمیته...

اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی 252/31210 1397/11/18 1397/11/18 استان آذربایجان شرقی
صحه گذاری آدرس محل بازرسی از طریق سایت www.tehrsn.ir برای ساختمان های واقع در شهر تهران

حتراما به اطلاع می رساند نظر به امکان استعلام دقیق آدرس ها از طریق نقشه GIS در سامانه طرح ت...

اداره کل استاندارد استان تهران 21/44773 1397/12/05 1397/12/05 استان تهران
هزینه بازرسی آسانسورهای هیدرولیکی و لزوم ثبت در سامانه مدیریت بازرسی آسانسور

بدینوسیله به اطلاع می رساند به استناد به نامه شماره 809783 مورخ 97/12/26 مدیر کل محترم دفتر...

اداره کل استاندارد استان آذربایجان غربی 308269 1397/12/12 1397/12/12 سراسری
مجاز نبودن اعلام عدم تطابق آسانسور بصورت چک لیست

احتراما به اطلاع می رساند از تاریخ این نامه به بعد بر مبنای تاریخ بازرسی، لیست عدم تطابق ها...

اداره کل استاندارد استان تهران 21/46109 1397/12/13 1397/12/13 استان تهران
پاسخ به استعلام انجام بازرسی ادواری آسانسور با استناد به گواهی اولیه یا آخرین گواهی ادواری صادر شده

احتراماً بازگشت به نامه شماره 31871 مورخ 97/11/28 درخصوص انجام بازرسی ادواری آسانسور با است...

سازمان ملی استاندارد ایران 310124 1397/12/13 1397/12/13 سراسری
بازرسی آسانسورهای هیدرولیکی

با توجه به اینکه در حال حاضر استاندارد آسانسورهای هیدرولیک اجباری نمی باشد لذا مقتضی است در...

اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی 252/23894 1397/12/14 1397/12/14 استان آذربایجان شرقی
اعلام نظر در خصوص صحه گذاری زوایای شیار فلکه موتور

بازگشت به نامه شماره 97/6090 مورخ 97/12/18 درخصوص صحه گذاری زوایای شیار فلکه موتور (گاما و...

سازمان ملی استاندارد ایران 322195 1397/12/22 1397/12/22 سراسری
ثبت درخواست بازرسی برای پروانه های ساختمان با شماره پروانه تکراری

همانطور که مستحضرید با توجه به ساختار سامانه مدیریت بازرسی آسانسور، امکان ثبت درخواست بازرس...

اداره کل استاندارد استان آذربایجان غربی 326103 1397/12/25 1397/12/25 استان آذربایجان غربی
لزوم ثبت در سامانه آسانسورهای هیدرولیکی

پیرو نامه شماره 33894 مورخ 97/12/14 در خصوص نحوه ثبت نام آسانسور های هیدورلیک به اطلاع می ر...

اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی 252/35436 1397/12/27 1397/12/27 استان آذربایجان شرقی
عدم صدور گواهينامه سلامت يا عملکرد

احتراما به اطلاع می رساند شرکت های بازرسی تایید صلاحیت شده در خصوص بازرسی آسانسور می بایست...

اداره کل استاندارد استان تهران 21/299 1398/01/17 1398/01/17 استان تهران
رفع مغایرت های موجود در تمام درخواست های ثبت شده در مرحله بازرسی

پیرو نامه 331934 مورخ 97/12/27 مبنی بر رفع مغایرت در اطلاعات ثبت شده در درخواست های بازرسی...

سازمان ملی استاندارد ایران 14801 1398/01/26 1398/01/26 سراسری
اعلام نظر در خصوص درخواست افزودن ویژگی متمایز قفل مکانیکی درب کابین آسانسور

احتراما بازگشت به نامه شماره 11/48497 مورخ 97/12/27 در خصوص درخواست افزودن ویژگی متمایز برا...

سازمان ملی استاندارد ایران 19087 1398/01/31 1398/01/31 سراسری
طرح پرونده های مربوط به پکیجهای وارداتی با عدم انطباق در بند 9-2-1 استاندارد ملی 1-6303

با عنایت به درخواست برخی از عرضه کنندگان آسانسور مبنی بر پذیرش پکیج های وارداتی با طراحی جد...

سازمان ملی استاندارد ایران 910100 1398/04/15 1398/04/15 سراسری
پاسخ به استعلام در خصوص اعتبار 4 قطعه ایمنی در بازرسی اول

احتراما بازگشت به نامه شماره 98/01/19 در خصوص اعتبار گواهینامه قفل درب آسانسور و پیرو نامه...

سازمان ملی استاندارد ایران 92734 1398/04/30 1398/04/30 سراسری
پاسخ به استعلام در خصوص اعتبار 4 قطعه ایمنی در بازرسی اول

احتراما بازگشت به نامه شماره 98/01/19 در خصوص اعتبار گواهینامه قفل درب آسانسور و پیرو نامه...

سازمان ملی استاندارد ایران 92734 1398/04/30 1398/04/30 سراسری
استفاده از درخت سیم در نصب آسانسور

عطف به درخواست شرکت دار سیم خزر مبنی بر استفاده از محصول درخت سیم(دسته سیم) تولیدی آن شرکت...

سازمان ملی استاندارد ایران 127140 1398/05/23 1398/05/23 سراسری
اعلام نظر در خصوص استفاده از زنجیر جبران به جای طناب جبران

بازگشت به نامه شماره 14535 مورخ 98/06/26 در خصوص استفاده از زنجیر جبران و با عنایت به طرح م...

سازمان ملی استاندارد ایران 175843 1398/07/15 1398/07/15 سراسری
اعلام نظر در خصوص سرعت نامی گاورنر و آسانسور

بازگشت به نامه 14591 مورخ 98/06/26درخصوص استعلام شرکت بازرسی ساسان صنعت پیشگام آتیه به استح...

سازمان ملی استاندارد ایران 175828 1398/07/15 1398/07/15 سراسری
اعلام نظر در خصوص صدور گواهی ادواری آسانسور

بازگشت به نامه شماره 17049 مورخ 98/07/21 درخصوص صدور گواهینامه ایمنی بازرسی ادواری آسانسور...

سازمان ملی استاندارد ایران 184999 1398/07/23 1398/07/23 سراسری
لزوم بررسی و اصلاح اطلاعات درخواست در سامانه در مرحله تکمیل مدارک

به اطلاع می رساند هرگونه مغایرت در ثبت درخواست به عمل آمده در سامانه مدیریت بازرسی آسانسور...

اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی 252/17677 1398/07/24 1398/07/24 استان آذربایجان شرقی
الزام استفاده از فایل محاسبات استاندارد ملی 1-6303 (تجدید نظر اول)

با عنایت به اجرای آزمایشی فایل اکسل محاسبات یکسان برای آسانسورهای برقی مبتنی بر استاندارد 1...

سازمان ملی استاندارد ایران 204701 1398/08/20 1398/10/01 سراسری
اعلام نظر در خصوص محاسبات آسانسور بر اساس استاندارد ملی 1-6303

بازگشت به نامه 208454 مورخ 98/08/25درخصوص استعلام برخی ابهامات پیرامون محاسبات آسانسور بر ا...

سازمان ملی استاندارد ایران 1039070 1398/09/06 1398/09/06 سراسری
اعلام نظر در خصوص بازرسی ادواری پرونده مشمول بندهای تخفیفی 79 گانه استاندارد آسانسورهای برقی

بازگشت به نامه 14038 مورخ 98/06/20 در خصوص بررسی و صحه گذاری گواهینامه چهار قطعه ایمنی در ب...

سازمان ملی استاندارد ایران 252121 1398/10/07 1398/10/07 سراسری
یکسان سازی کلی فایل اکسل صحه گذاری محاسبات آسانسور

احتراما عطف به نامه شماره 204701 مورخ 98/08/20 دفتر نظارت بر صنایع فلزی در خصوص ابلاغ فایل...

اداره کل استاندارد استان تهران 9839791 1398/10/17 1398/10/17 استان تهران
الزام داشتن پروانه طراحی و مونتاژ برای شرکت آسانسوری متقاضی بازرسی ادواری

بازگشت به نامه شماره 1108351 مورخ 98/11/14 در خصوص شرایط شرکت سرویس و نگهداری در بازرسی ادو...

سازمان ملی استاندارد ایران 327093 1398/12/22 1398/12/22 سراسری
پروانه ساختمانی معیار ویرایش بازرسی

احترما بازگشت به نامه شماره 4440 مورخ 98/02/31 در خصوص استعلام در زمینه پرونده آسانسور منصو...

سازمان ملی استاندارد ایران 61771 1398/03/13 1398/03/13 سراسری
لزوم دریافت قرارداد تیپ سرویس قبل از بازرسی اول

عطف به نامه شماره ز/0073/99 مورخ 10/06/99 آن مدیریت محترم در خصوص دریافت تعهد مبنی بر ارائه...

اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی 252/11487 1399/07/12 1399/07/12 استان آذربایجان شرقی
لیست شرکتهای دارای پروانه واحد طراحی و مونتاژ آسانسور

پیرو نامه شماره 352361/7/12 مورخ 12/07/99 سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، به پیوست لیست شر...

اداره کل استاندارد استان آذربایجان غربی 160861 1399/07/19 1399/07/19 استان آذربایجان غربی
مهر و هولوگرام قرارداد تیپ سرویس و نگهداری

عطف به نامه شماره 004-9904-SSF مورخ 11/04/1399 در خصوص مهر و هولوگرام قرارداد تیپ سرویس و ن...

اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی 252/5561 1399/04/19 1399/04/19 استان آذربایجان شرقی
شیوه نامه محاسبه ظرفیت آسانسور

احتراما به پیوست تصویر نامه شماره 120216 مورخ 04/06/99 سازمان ملی استاندارد ایران جهت اطلاع...

اداره کل استاندارد استان تهران 9918146 1399/06/11 1399/06/11 سراسری
پاسخگویی به استعلام های اصالت سنجی »گواهینامه های«

احتراما پیرو بند 4 نامه شماره 63600 مورخ 17/06/95 (پیوست) مبنی بر لزوم صحه گذاری و اصالت سن...

سازمان ملی استاندارد ایران 115069 1395/10/15 1395/10/15 سراسری
پاسخ استعلام نوع ویرایش بازرسی آسانسور

بازگشت به نامه شماره 56-99 مورخ 20/05/99، در خصوص ملاک تعیین سال پروانه برای بازرسی، به پیو...

سازمان ملی استاندارد ایران 110601 1399/05/25 1399/05/25 سراسری
بایگانی پرونده های بازرسی آسانسور

احتراما پیرو استعلام تعدادی از شرکتهای بازرسی به اطلاع می رساند بایگانی پرونده های بازرسی آ...

20/3559 1396/02/27 1396/02/27 استان تهران
اخذ قرارداد سرویس و نگهداری در سربرگ شرکت آسانسوری یا مالک

عطف به نامه شماره ز/004/99 مورخ 17/04/1399 در خصوص اخذ قرارداد سرویس و نگهداری در سربرگ شرک...

اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی 252/5555 1399/04/19 1399/04/19 استان آذربایجان شرقی
ابلاغ فرم یافته بازرسی تکمیل شده

احتراما پیرو ابلاغ فایل اکسل یکسان صحه گذاری محاسبات آسانسور بر مبنای استاندارد ملی شماره 1...

اداره کل استاندارد استان تهران 9910767 1399/04/16 1399/04/16 استان تهران
پیگیری درخواست ها و مشکلات اجرایی از طریق اداره کل

احتراما به پیوست تصویر نامه شماره 64921 مورخ 04/04/99 سازمان ملی استاتدارد ایران جهت اطلاع...

اداره کل استاندارد استان تهران 999995 1399/04/11 1399/04/11 استان تهران
پیشنهاد استفاده از کد پستی برای صحه گذاری آدرس

به پیوست تصویر نامه شماره 0595/99 مورخ 11/03/99 شرکت بازرسی آراد پایا کیفیت در خصوص پیشنهاد...

اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی 252/3612 1399/03/22 1399/03/22 استان آذربایجان شرقی
تغییر در ویژگی های متمایز فرآورده ترمز ایمنی آسانسور

با عنایت به درخواست اداره کل استاندارد استان تهران طی نامه شماره 98/43129 مورخ 12/11/98 و ه...

سازمان ملی استاندارد ایران 334198 1398/12/28 1398/12/28 سراسری
اعلام نظر در خصوص استعلام پیرامون شرایط بالاسری آسانسور

بازگشت به نامه شماره 1304586 مورخ 27/06/99 در خصوص شرایط بالاسری آسانسورهایی که تمامی یا بخ...

سازمان ملی استاندارد ایران 1315734 1399/07/06 1399/07/06 سراسری
بازرسی آسانسور دستگاه های اجرایی استان تهران

در اجرای طرح بازرسی آسانسور دستگاه های اجرایی استان تهران در نظر گرفتن موارد زیر در بازرسی...

اداره کل استاندارد استان تهران 20/17482 1395/08/12 1395/08/12 استان تهران
دریافت قرارداد تیپ سرویس و نگهداری قبل از بازرسی اول

پیرو نامه شماره 11487/252 مورخ  12/07/99 این اداره کل مبنی بر دریافت قرارداد تیپ سرویس...

اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی 252/18728 1399/10/29 1399/10/29 استان آذربایجان شرقی
در خصوص پرونده های جاری شرکتهای بازرسی آسانسور تعلیق با ابطال شده

به پیوست نامه سازمان ملی استاندارد به شماره 251241 مورخ 02/11/1399 در خصوص پرونده های جاری...

اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی 252/19173 1399/11/04 1399/11/04 استان آذربایجان شرقی
اعلام نظر در خصوص استفاده از استاندارد ملی به شماره 21-6303 در بازرسی

عطف به نامه شماره 7334-ASI 1399 مورخ 16/09/1399 شرکت بازرسی آذرستاویز در خصوص استفاده از اس...

اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی 252/19745 1399/11/11 1399/11/11 استان آذربایجان شرقی
در خصوص معیار بازرسی با توجه به افزایش تعداد توقف آسانسور

به پیوست نامه شماره 61771 مورخ 13/03/98 مدیرکل محترم دفتر نظارت بر استاندارد صنایع فلزی در...

اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی 252/6037 1398/03/19 1398/03/19 سراسری
در خصوص بازرسی آسانسور در ساختمان با تعداد توقف بیشتر نسبت به پروانه ساختمانی

به پیوست نامه سازمان ملی استاندارد به شماره 212011 مورخ  05/09/1397 در خصوص بازرسی آسا...

اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی 252/26947 1397/10/08 1397/10/08 سراسری
اعلام نظر در خصوص نسبت قطر فلکه به قطر سیم بکسل برای آسانسورهای ترکیبی داخلی غیرپکیج

احتراما به پیوست تصویر نامه شماره 276895 مورخ  28/11/99 دفتر نظارت بر صنایع فلزی در خص...

اداره کل استاندارد استان تهران 9944338 1399/12/04 1399/12/04 سراسری
نحوه اجرایی شدن تعرفه های بازرسی فنی آسانسور به روز شده در اسفند ماه سال 99

عطف به نامه شماره 10922 مورخ  21/01/1400 دفتر نظارت بر اجرای استاندارد صنایع فلزی در خ...

اداره کل استاندارد استان آذربایجان غربی 14821 1400/01/24 تاریخ ثبت بازرسی سراسری
ابلاغ موارد جهت اقدام و رعایت دقیق

موارد ذیل جهت اقدام و رعایت دقیق بحضور ابلاغ می گردد و در صورت مشاهده در بازرسی های بعمل آم...

اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی 203/23242 1399/12/25 1399/12/25 استان آذربایجان شرقی
ارسال استعلام در خصوص مشاهده عدم انطباق در فرم تاییدیه اجزای آسانسور

خاطر نشان می سازد شرکتهای بازرسی در صورت مشاهده و احراز آسیب های مکانیکی، نقص یا خرابی در ا...

سازمان ملی استاندارد ایران 59783 1399/03/31 1399/03/31 سراسری
در خصوص ارسال نامه آسانسور هیدرولیک و خودداری از ارسال نامه بصورت کاغذی

بازگشت به نامه شماره 6227/99 مورخ 12/09/99 شرکت بازرسی بهینه سازان اعتماد صنعت ایرانیان در...

اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی 252/3127 1400/02/13 1400/02/13 استان آذربایجان شرقی
لزوم پاسخگویی به نامه های شرکتهای بازرسی توسط شهرداری ها

با توجه به اینکه شرکتهای بازرسی آسانسور به عنوان همکار اداره کل استاندارد نسبت به انجام باز...

اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی 252/8828 1400/05/04 1400/05/04 استان آذربایجان شرقی
تائیدیه استحکام بنا توسط شرکت مشاور

همانطور که مستحضرید، فرآیند نظارت بر ساخت ساختمان های دولتی توسط شرکت های مشاور ذی صلاح از...

اداره کل استاندارد استان آذربایجان غربی 132606 1400/06/04 1400/06/04 استان آذربایجان غربی
بازه زمانی نگهداری مستندات بازرسی آسانسور

عطف به درخواست جامعه ممیزی و بازرسی ایران در خصوص نگهداری مستندات بازرسی آسانسور، دستور فرم...

سازمان ملی استاندارد ایران 136146 1400/06/08 1400/06/08 سراسری
میکروسوییچ با قطع و وصل مکانیکی در آسانسورهای برقی

در اجرای بند 14-2-5-1 استاندارد ملی 1393: 1-6303، با توجه به عملکرد نادقیق میکروسوییچ های ب...

سازمان ملی استاندارد ایران 171808 1400/07/19 1401/01/01 سراسری
در خصوص تعرفه های جدید بازرسی آسانسور

به پیوست نامه سازمان ملی استاندارد به شماره 161048 مورخ 07/07/1400 در خصوص تعرفه های جدید ب...

اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی 252/13822 1400/07/22 1400/07/01 سراسری
لزوم انجام بازرسی ادواری آسانسورهای برقی

ضمن ارسال تصویر نامه شماره 158724 مورخ 02/07/1400 معاون محترم نظارت بر اجرای استاندارد در خ...

اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی 252/14321 1400/07/28 1400/07/28 سراسری
اختلاف در هر یک از مشخصه های تعداد توقف، سرعت یا ظرفیت آسانسور

احتراما، عطف به بند 5 نامه شماره 63600 مورخ 17/06/1395 دفتر نظارت بر اجرای استاندارد صنایع...

اداره کل استاندارد استان تهران 140027009 1400/08/11 1400/08/11 استان تهران
ابلاغ به شرکتهای بازرسی آسانسور در خصوص حذف پرسشنامه

بدینوسیله به اطلاع می رساند از این پس موجود بودن نسخه کاغذی چک لیست مشترک در پرونده های باز...

اداره کل استاندارد استان البرز 255577 1400/10/18 1400/10/18 استان البرز
در خصوص آسانسورهای برقی با قطر طناب فولادی کمتر از 8 میلی متر

احتراما به پیوست تصویر نامه شماره 258425 مورخ 20/10/1400 دفتر نظارت بر صنایع فلزی در خصوص ن...

اداره کل استاندارد استان تهران 140038328 1400/10/27 1400/10/27 سراسری
اعتبار پروانه طراحی و مونتاژ شرکت آسانسور در زمان صدور تایید نوع برای آسانسورهای هیدرولیک

عطف به نامه شماره 3023/1400 مورخ 12/11/1400 شرکت بازرسی آراد پایا کیفیت در خصوص اتمام اعتبا...

اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی 252/22392 1400/11/17 1400/11/17 سراسری
نمونه برگ فرم تعهد فک پلمپ آسانسور

ضمن ارسال 2 برگ نمونه فرم تعهد فک پلمپ آسانسور، مقتضی است قبل از فک پلمپ آسانسور مدارک ذیل...

اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی 252/21419 1400/11/03 1400/11/03 استان آذربایجان شرقی
در خصوص عدم درج سرعت آسانسور و بازه زمانی نگهداری مستندات بازرسی آسانسور

به پیوست نامه شماره 317056 مورخ 21/12/1400 و نامه شماره 317062 مورخ 21/12/1400 مدیرکل محترم...

اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی 252/25167 1400/12/23 1400/12/23 سراسری
مدت زمان نگهداری مستندات مربوط به بازرسی از آسانسور

عطف به نامه شماره 317062 مورخ 1400/12/21 مدیر کل دفتر نظارت بر اجرای استاندارد صنایع فلزی س...

اداره کل استاندارد استان آذربایجان غربی 320579 1400/12/24 1400/12/24 سراسری
رویه جایگزین نمودن عرضه کننده در سامانه مدیریت بازرسی آسانسور

با توجه به درخواست های حذف از سامانه بازرسی آسانسور ارائه شده به این اداره کل به منظور حذف...

اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی 252/23784 1400/12/05 1400/12/05 سراسری
الزام وجود وسیله تشخیص اضافه بار

به پیوست تصویر نامه شماره 171808 مورخ 19/07/1400 سازمان ملی استاندارد ایران در خصوص الزام و...

اداره کل استاندارد استان تهران 828 1401/01/17 1401/01/01 سراسری
تاکید بر رعایت ضوابط

بدین وسیله به شرکت های بازرسی فعال در دامنه بازرسی آسانسور و پله برقی در این اسان متذکر می...

اداره کل استاندارد استان آذربایجان غربی 100109 1401/04/29 1401/04/29 استان آذربایجان غربی
فعال / غیرفعال سازی گزینه بازرسی آسانسورهای هیدرولیکی در صورت تغییر در گواهینامه یا اخذ گواهی تایید صلاحیت

با عنایت به نامه شماره 57562 مورخ 11/03/1401 دفتر محترم نظارت بر اجرای استاندارد و فراهم نم...

اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی 252/6834 1401/04/07 1401/04/07 سراسری
مفاد جلسه 1401/04/01 و قرارداد سرویس تیپ

پیرو جلسه برگزار شده در مورخ 01/04/1401 در خصوص آسانسور مفاد صورت جلسه مذکور جهت استحضار ار...

اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی 252/6912 1401/04/08 1401/04/08 استان آذربایجان شرقی
الزامات نهادهای بازرسی 17020 - عدم مشاوره، طراحی و محاسبات

به استناد الزامات موجود در استاندارد ملی به شماره 17020در خصوص استقلال نهاد های بازرسی کنند...

اداره کل استاندارد استان تهران 140117026 1401/05/09 1401/05/09 سراسری
سینی زیر درب طبقات آسانسور

بازگشت به نامه شماره 2034825 مورخ 1401/05/13 سرکار عالی در خصوص پرسشهای مرتبط با سینی زیرین...

سازمان ملی استاندارد ایران 2046767 1401/05/25 1401/05/25 سراسری
انجام فرآیند بازرسی و صدور گواهینامه پرونده های دارای مغایرت و تکراری

عطف به نامه مورخ 01/05/1401 در خصوص پرونده هایی بازرسی آسانسور که به صورت تکراری ثبت نام شد...

اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی 252/11385 1401/06/06 1401/06/06 استان آذربایجان شرقی
ارسال نامه آسانسور هیدرولیک به صورت مکتوب به اداره کل استاندارد

عطف به نامه شماره 454553 مورخ 30/05/1401 در خصوص ارسال نامه آسانسور هیدرولیکی به صورت مکتوب...

اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی 252/11389 1401/06/06 1401/06/06 استان آذربایجان شرقی
ملاک بازرسی آسانسور

عطف به نامه شماره 145/016239 مورخ 20/06/1401 آن مدیریت محترم در خصوص نحوه بازرسی آسانسور غی...

اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی 252/13109 1401/06/28 1401/06/28 استان آذربایجان شرقی
آسانسور های هیدرولیک با پروانه ساختمانی پیش از اجباری شدن

بازگشت به نامه شماره 13742 مورخ 10/07/1401 جنابعالی در خصوص احداث آسانسور هیدرولیک در ساختم...

سازمان ملی استاندارد ایران 189888 1401/08/02 1401/08/02 سراسری
فرمت جدید پلاک شناسه ملی آسانسور

به پیوست فرمت جدید پلاک شناسه ملی آسانسور حاوی نشان استاندارد ملی ایران ارسال میگردد. نصب ا...

اداره کل استاندارد استان آذربایجان غربی 231741 1401/09/09 1401/10/01 سراسری
طرح و نحوه نصب شناسه ملی آسانسور

پیرو نامه شماره 140443 مورخ 18/11/95 در خصوص طرح و نحوه ی نصب کد شناسه ملی آسانسور در کابین...

سازمان ملی استاندارد ایران 1562841 1400/03/19 1400/03/19 سراسری
کنترل اطلاعات درخواستهای بازرسی در سامانه مدیریت بازرسی آسانسور

به منظور حفظ سلامت و صحت داده ثبت شده در سامانه مدیریت بازرسی آسانسور و با توجه به هماهنگی...

سازمان ملی استاندارد ایران 331934 1397/12/28 1398/02/01 سراسری
نصب پلاک شناسه ملی با فرمت جدید در کابین آسانسورها

بازگشت به نامه شماره 34730 مورخ 10/10/1401 جنابعالی در خصوص نصب پلاک شناسه ملی با فرمت جدید در کابین اسانسور ها به استحض...

سازمان ملی استاندارد ایران 269289 1401/10/01 1401/10/01 سراسری
موضوع شرح مرجع صادر کننده شماره نامه تاریخ ارسال تاریخ الزام حوزه جغرافیایی