به وب سایت شرکت بازرسی مهندسی آراد خوش آمدید ۴۰۶۶۳۳۶۲ (۰۲۱) info@aradco.ir

بازرسی در زمان ساخت یا تولید قطعات آسانسور

قطعات و اقلام مورد استفاده در آسانسور متعدد بوده و به دلیل اهمیت ایمنی در نصب و بهره برداری آسانسور، اهمیت و ضرورت کیفیت ساخت و تولید این قطعات را دوچندان می نماید. لذا دستیابی به کیفیت لازم و همچنین یکسان سازی حداقل های مورد نیاز فقط با رعایت استانداردهای روز دنیا ممکن می باشد.

قطعاتی از قبیل سیستم نیرومحرکه آسانسور (با گیربکس و بدون گیربکس)، سیستم کنترل آسانسور، ریل های راهنما، سیم بکسل ها و متعلقات آن، کابین و متعلقات، تراول کابل، سیستم ترمز ایمنی و متعلقات (مهمترین قطعه گاورنر)، ضربه گیرها، درب کابین، درب طبقات و متعلقات (مهمترین قطعه قفل)، سیستم وزنه تعادل و سایر قطعات که هر کدام می تواند در ایمنی نصب برای فعالان نصب و ایمنی بهره برداری برای استفاده کنندگان و همچنین در کیفیت آنها و مدت زمان سرویس دهی (عمر مفید) قطعات و هزینه های تعمیر و تعویض و نگهداری تاثیر بسزایی داشته باشد.

از طرفی علاوه بر اخذ گواهینامه استاندارد و ایمنی برای آسانسور به صورت یک مجموعه کامل، برخی از قطعات مورد استفاده در آسانسور باید دارای گواهینامه استاندارد باشند. از جمله این قطعات و اقلام عبارتند از سیستم ترمز ایمنی (پاراشوت)، گاورنر، ضربه گیر، قفل درب طبقات و تابلو فرمان.

قطعات فوق الذکر قطعات بسیار تاثیرگذار در ایمنی آسانسور بوده و عدم توجه به استانداردهای مربوطه و عدم تامین ایمنی صد درصد و کیفیت لازم می تواند باعث حوادث جبران ناپذیر و ناگواری شود. لذا آگاهی از اهمیت موضوع ما را به کسب دانش و تسلط به علم و استانداردهای مربوطه بیش از پیش نیازمند می نماید.

ما برحسب دانش و مهارت لازم، تجربه کافی و تسلط به استانداردهای ملی و بین المللی مربوطه خدمات بازرسی در مرحله ساخت و تولید کلیه اقلام و قطعات مورد استفاده در صنعت آسانسور و به ویژه برای قطعات با استاندارد اجباری ارائه نموده و نتیجه خدمات ما در این مرحله می تواند تامین کیفیت مورد نیاز برای محصولات شما با رعایت الزامات استانداردهای مربوطه می باشد.