به وب سایت شرکت بازرسی مهندسی آراد خوش آمدید ۴۰۶۶۳۳۶۲ (۰۲۱) info@aradco.ir

کابل راه (تله کابین، تله سیژ، تله اسکی)

کابل راه (تله کابین، تله سیژ، تله اسکی)

 توجه: در صورت نیاز برای پیگیری پرونده های بازرسی کابل راه (تله کابین، تله سیژ) به لینک امور متقاضیان بازرسی کابل راه (تله کابین، تله سیژ) مراجعه نمایید.

کابل راه های حمل مسافر (تله کابین، تله سیژ) برای استفاده های ورزشی، تفریحی و در برخی موارد صنعتی می باشند. لذا با توجه به اهمیت موضوع ایمنی، اخذ گواهینامه استاندارد برای کابل راه های حمل مسافر اجباری می باشد.

شرکت بازرسی مهندسی آراد اولین شرکت بازرسی در کشور می باشد که موفق به اخذ تایید صلاحیت از مرکز ملی تایید صلاحیت ایران (سازمان ملی استاندارد ایران) شده و از سال 1394 خدمات بازرسی در این زمینه را ارائه می دهد.

شرکت ما با بهره مندی از متخصصین مجرب و کاردان پروژه های متعددی را هم در مراحل ساخت و نصب و هم در مرحله بهره برداری به اجرا و اتمام رسانده است.

با توجه به گستردگی علوم دخیل در مجموعه کابل راه ها (مکانیک، برق، ابزار دقیق، عمران، مواد و ...) بازرسی این محصولات از پیچیدگی بیشتری برخوردار بوده و شرکت ما در سوابق فعالیت خود توانسته است ضمن تامین ایمنی کابل راه های کشور، در کیفیت عملکرد آنها نقش بسزایی داشته باشد.

ما با بهره مندی از تیم های تخصصی متشکل از سه تیم بازرسی فنی (مکانیکال، الکتریکال، سیویل)، NDT و مباحث طراحی خدمات بازرسی کابل راه را ارائه می دهیم و مبنای بازرسی و صدور گواهینامه کابل راه ها، استانداردهای ملی 23 گانه بوده که این استانداردها دقیقا متناظر با 23 استاندارد اروپا (EN) می باشند.

شرکت ما در راستای تکمیل خدمات بازرسی و آزمون کابل راه ها اقدام به تامین تجهیز آزمون نشتی شار مغناطیسی طناب های فولادی (MFL/MRT) و آموزش های مورد نیاز از مدرسین بین المللی نموده و پس از کسب شرایط احراز لازم از قبیل دانش فنی، مهارت های لازم و تجارب کافی اقدام به ارائه خدمات آزمون MFL/MRT نموده است.

انسجام و کامل بودن تیم بازرسی، نوآوری در ارائه خدمات بازرسی و گزارشات بازرسی، تسریع در امور مشتریان، تسهیل فرآیند بازرسی و صدور مجوز / گواهینامه (حقوق مشتری)، تسلط ما به دانش و مهارت لازم و استانداردهای مربوطه (تخصص)، سوابق موفق و موثر لازم در زمینه بازرسی و صدور گواهینامه کابل راه ها در سراسر کشور (تجربه) و از همه مهمتر اراده و عهد ما به ارائه یک کار بی نقص و عالی جهت حفظ منافع کلیه ذی نفعان از قبیل حفظ ایمنی و سلامتی استفاده کنندگان، اطمینان خاطر برای استفاده کنندگان، آرامش برای جامعه ورزش و تفریح، ایفای مسئولیت محوله و ماموریت تببین شده با رعایت کامل قوانین و مقررات به عنوان بازوی اجرایی سازمان ملی استاندارد و اطمینان خاطر برای جامعه استاندارد در انجام وظایف و مسئولیت ها در بهترین حالت ممکن و سریع ترین زمان، حفظ سرمایه و منابع بهره برداران و مالکان به عنوان یک سرمایه گذار کابل راه ها (تعهد) از عمده تمایزات و برتری های شرکت ما می باشد.

بر اساس تجربه 5 ساله به عنوان یکی از باسابقه ترین بدنه کارشناسی و تیم تخصصی در زمینه بازرسی تجهیزات تفریحی به همراه نوآوری در خدمات بازرسی و باور به اصل حق داشتن یک زندگی ایمن برای عموم مردم، چشم انداز ما در این زمینه بازرسی آن است که اخذ گواهینامه استاندارد از شرکت ما یک قوت قلب و اطمینان خاطر برای کلیه ذینفعان از قبیل ادارات استاندارد استانی، کلیه صاحبان صنعت (شرکت های سازنده، مالکان و بهره برداران، ناظران فنی، اپراتورها و ...) و نهایتا عموم مردم باشد.

برای انجام کلیه امور مربوط به استانداردسازی، اخذ مجوز / گواهینامه استاندارد کابل راه (تله کابین، تله سیژ)، آموزش و کسب اطلاعات لازم به لینک های زیر مراجعه نمایید.

cableway

 بازرسی دکل

cableway

بازرسی سیستم مکانیکی

cableway

بازرسی سنسورها

cableway

بازرسی اجزا ایستگاه

cableway

بازرسی اجزا تاج دکل • بررسی طرح ساخت و تولید قطعات
 • بررسی و ارزیابی کلی مستندات طراحی، نقشه ها و مشخصات کابل راه
 • بررسی کتابچه راهنمای نصب، نگهداری و بهره برداری
 • بازرسی از فرآیند ساخت و تولید
 • بازرسی سیستم های مکانیکی
 • بازرسی اجزای الکتریکی، الکترونیکی و ابزار دقیق
 • بازرسی جوش و مواد
 • بازرسی از فرآیند نصب و مونتاژ سیستم های کابل راه
 • آزمون های عملکردی کابل راه
 • بازرسي در مبدا، خرید، قبل حمل و مقصد
 • بازرسی قبل از شروع بهره برداری و در حین بهره برداری
 • بازرسی بر مبنای ریسک
 •  
 • ما در بازرسی های خود منافع عمومی و طولانی مدت را در نظر می گیریم و ایمنی و کیفیت را فدای منافع آنی و کوتاه مدت نمی کنیم.
 • بازرسی ما منجر به ساخت یک محصول کاملا مطابق با استانداردهای مربوطه و در سطح جهانی می باشد.
 • بازرسی ما منتج به حفظ اعتبار و برند سازندگان می شود.
 • بازرسی ما حفظ سرمایه مالکان را به دنبال دارد.
 • نتیجه بازرسی های ما عمر طولانی و موثر در زمان بهره برداری می شود.
 • نتیجه بازرسی ما کارکرد مجموعه کابل راه با کمترین هزینه های تعمیر و نگهداری می باشد.
 • با بازرسی ما ایمنی استفاده کنندگان به صورت صد درصدی تامین شده و اطمینان خاطر برای بهره برداران و استفاده کنندگان را به همراه دارد.
 •  
 1. درخواست بازرسی از طریق سامانه استانداردسازی مراکز تفریحی در سایت سازمان ملی استاندارد ایران به آدرس: سامانه نظارت بر کابل راه
 2. نتایج و تفسیر تست شار مغناطیسی (MFL/MRT)
 3. نتایج تستهای لغزش قفل به میزان 25 درصد قفل ها در هر سال
 4. اخذ تائیدیه لازم در مورد سقوط تخته سنگ و بهمن از مراجع ذی صلاح
 5. مجوزها و تاییدیه های ارتینگ
 6. مجوزها و تاییدیه های صاعقه گیر
 7. تست میگر یعنی تست عایقی کابل ها
 8. ارائه تاییدیه از اداره برق در خصوص مجموعه هایی که حریم خطوط انتقال را رعایت نکرده اند.
 9. انجام تست عملکردی، نتایج مربوط به تست ارتعاش سنجی، نتایج مربوط بارگذاری و عملکرد صحیح گیربکس
 10. در صورتیکه گیربکس تعمیر شده باشد ارائه نتایج و گزارش تعمیرات به شرکت بازرسی ارائه گردد.
 11. تاییدیه مهندس عمران
 12. نقشه های قطعات قفل با مشخص شدن قطعات حساس
 13. نقشه های برقی سیستم
 14. پروفیل طولی مسیر و نتایج نقشه برداری
 15. مستندات امداد و نجات
 16. گواهینامه های آموزشی
 17. تاییدیه سازمان آتش نشانی
 18. دفاتر ثبت وقوع و حوادث و تعمیر و نگهداری
 19. تکمیل چک لیست های روتین بهره برداری
 20. دستور العمل بهره برداری و کتابچه های تعمیراتی دستگاه
 21.