به وب سایت شرکت بازرسی مهندسی آراد خوش آمدید ۴۰۶۶۳۳۶۲ (۰۲۱) info@aradco.ir

آزمون مایع نافذ رنگی (Dye Penetration Test)

آزمون مایع نافذ رنگی (Dye Penetration Test)

یکی از ساده­ ترین و در دسترس­ ترین روش آزمون­ های غیرمخرب، انجام آزمون به روش مایع نافذ می­ باشد. این شرکت در پروژه­ های متعدد در زمینه­ های مختلف از جمله پایپینگ و صنایع هوایی، با استفاده از این روش آزمون غیرمخرب، ارائه خدمات نموده است.

از مزایای دیگر آزمون مایع نافذ می­توان به امکان تست متریال از جنس فرومغناطیس، پارامغناطیس و دیامغناطیس اشاره نمود. در مواردی که امکان اجرای آزمون ذرات مغناطیسی وجود نداشته باشد، می­توان از این روش استفاده نمود. از این روش می­توان برای شناسایی عیوبی استفاده نمود، که به سطح قطعه مورد آزمون راه دارند.

ما در زمینه آزمون مایع نافذ پروژه ­های متعددی را با استفاده از استانداردهای ASME BPVC ،AWS D1.1 ،DIN EN ISO 5817 ،AS/NZS 1554 ،AS2062 و MIL-STD-6866 انجام داده ایم. پروژه­ های این شرکت شامل بازرسی حین سرویس، حین ساخت و تولید قطعات می­باشد. پرسنل این شرکت تجربه بازرسی سازه­ های فولادی، پایپینگ، قطعات مکانیکی مورد استفاده در تله ­کابین، تله ­سیژ و تله­ اسکی را دارا بوده و پروژه ­های متعددی در زمینه حین ساخت و بهره ­برداری به اتمام رسانده است. از جمله مهم­ ترین فعالیت این شرکت در انجام آزمون مایع نافذ شامل انجام آزمون مایع نافذ قطعات قفل تله ­کابین و تله­ سیژ می­باشد که نقش بسزایی در تأمین ایمنی استفاده کننده را دارد. با توجه به حساسیت بسیار بالای آزمون مایع نافذ بر روی قطعات ایمنی، پرسنل این شرکت با دقت بسیار بالا این مهم را به تحقق رسانده است.

ما در زمینه اجرای آزمون مایع نافذ، از روش­های Solvent Removable و Water washable بهره جسته و در هر کدام از این تکنیک­ها، از هر دو نوع مایع نافذ Visible و Florescent استفاده نموده ایم. تجربه بسیار ارزشمند ما و استفاده از تجهیزات و مواد با کیفیت بالا، خدمات ما را در این زمینه متمایز ساخته است.

در زمینه انجام آزمون مایع نافذ، آماده اجرای آزمون غیرمخرب به روش مایع نافذ به هر چهار روش مذکور می باشیم. همچنین در صورت نیاز کارفرما، این شرکت آماده ارائه خدمات و تهیه دستورالعمل بازرسی آزمون مایع نافذ با استفاده از تکنیک Post Emulsifier نیز می­باشد.

PT PT PT
PT PT PT
PT PT PT