به وب سایت شرکت بازرسی مهندسی آراد خوش آمدید ۴۰۶۶۳۳۶۲ (۰۲۱) info@aradco.ir

آزمون فراصوتی پیشرفته (PA/TOFD)

آزمون فراصوتی پیشرفته

Advanced Ultrasonic Test/Phased Array (PA) and Time Of Flight Diffraction (TOFD)

یکی از دقیق­ ترین روش آزمون­های غیرمخرب، انجام آزمون به روش التراسونیک پیشرفته (PA/TOFD) می­باشد. ما در پروژه­ های متعدد در زمینه ­های مختلف به خصوص در زمینه بازرسی خطوط انتقال آب و نفت، صنعت معدن، با استفاده از این روش آزمون غیرمخرب، ارائه خدمات نموده ایم.

از مزایای دیگر آزمون التراسونیک پیشرفته می­توان به امکان شناسایی عیوب سطحی و عمقی، اندازه­ گیری و مشخص نمودن موقعیت عیب، کاربری آسان، مستند بودن نتایج اسکن و سرعت و دقت بالای آزمون (نسبت به روش سنتی) اشاره نمود.

این شرکت در زمینه آزمون التراسونیک پیشرفته پروژه­ های متعددی را با استفاده از استانداردهای ASME BPVC انجام داده است. پروژه ­های این شرکت شامل بازرسی حین سرویس می­باشد. پرسنل این شرکت تجربه بازرسی تجهیزات نیروگاهی از جمله بیرینگ و پره­ های توربین و سیستم گیربکس و چرخدنده­ های آسیاب در صنایع معدن را دارا می ­باشند.

این شرکت در زمینه اجرای آزمون التراسونیک پیشرفته، از هر دو روش Phased Array (PA) و Time Of Flight Diffraction (TOFD) با توجه به نیاز کارفرمایان بهره جسته است. با توجه به رشد و شکوفایی کشور و نیاز صنایع گوناگون به استفاده از روش­های آزمون­ های غیرمخرب من جمله روش­های PA و TOFD، در سال­های اخیر رشد چشمگیری را شاهد بوده و انتظار می ­رود کارفرمایان در صنایع مختلف از روش­های التراسونیک پیشرفته در سال­های آتی استقبال نمایند.

ما آماده ارائه خدمات و تهیه دستورالعمل بازرسی در زمینه آزمون التراسونیک پیشرفته، با توجه به نیاز و اهداف کارفرما می ­باشیم.

PA PA
PA
PA