به وب سایت شرکت بازرسی مهندسی آراد خوش آمدید ۴۰۶۶۳۳۶۲ (۰۲۱) info@aradco.ir

آزمون ذرات مغناطیسی (Magnetic Particle Test)

آزمون ذرات مغناطیسی (Magnetic Particle Test)

یکی از موثرترین و ساده ­ترین روش آزمون­های غیرمخرب، انجام آزمون به روش ذرات مغناطیسی می ­باشد.از مزایای دیگر آزمون ذرات مغناطیسی می­توان به امکان شناسایی عیوب سطحی و زیرسطحی اشاره نمود. ما در پروژه ­های متعدد در زمینه ­های مختلف به خصوص در زمینه بازرسی تجهیزات کابل ­راه و تجهیزات تفریحی، با استفاده از این روش آزمون غیرمخرب، ارائه خدمات نموده ایم.

ما در زمینه آزمون ذرات مغناطیسی پروژه ­های متعددی را با استفاده از استانداردهای ASME BPVC ،AWS D1.1 ،DIN EN ISO 5817 ،AS/NZS 1554 ،AS 1171 ،MIL-STD 1949 انجام داده ایم. پروژه ­های این شرکت شامل بازرسی حین سرویس، حین ساخت و تولید قطعات می­ باشد. پرسنل این شرکت تجربه بازرسی سازه­ های فولادی، پایپینگ، قطعات مکانیکی مورد استفاده در تله­ کابین، تله­ سیژ و تله ­اسکی را دارا بوده و پروژه­ های متعددی در زمینه حین ساخت و بهره ­برداری به اتمام رسانده است. از جمله مهم­ترین فعالیت این شرکت در انجام آزمون ذرات مغناطیسی شامل انجام این آزمون بر روی قطعات قفل، اتصالات جوشی دکل و فلکه ­های تله ­کابین و تله ­سیژ، اتصالات جوشی پایپینگ و مخازن، چرخدنده­ های سیستم آسیاب معادن، قطعات و اتصالات جوشی حساس تجهیزات تفریحی و برخی از پروژه­ های هواپیمایی می­ باشد.

ما در زمینه اجرای آزمون ذرات مغناطیسی، از تکنیک Yoke و با استفاده از جریان­های Alternative Current و Direct Current با توجه به نیاز کارفرمایان بهره جسته و در هر کدام از این روش­ ها، از ذرات مغناطیسی Visible و Florescent استفاده نموده ایم. تجربه بسیار ارزشمند پرسنل شرکت ما و استفاده از تجهیزات و مواد با کیفیت بالا، خدمات این شرکت در این زمینه را متمایز ساخته است.

ما آماده ارائه خدمات و تهیه دستورالعمل بازرسی در زمینه آزمون ذرات مغناطیسی، اجرای آزمون غیرمخرب به روش ذرات مغناطیسی به هر چهار روش مذکور می ­باشیم. همچنین در صورت نیاز کارفرما، آماده ارائه خدمات آزمون ذرات مغناطیسی با استفاده از تکنیک Coil، Prod و Headshot نیز می­ باشیم.

MT MT MT
MT MT MT
MT MT MT