به وب سایت شرکت بازرسی مهندسی آراد خوش آمدید ۴۰۶۶۳۳۶۲ (۰۲۱) info@aradco.ir

جایگاه های سوختگیری CNG

جایگاه های سوختگیری CNG

 توجه: در صورت نیاز برای پیگیری پرونده های بازرسی جایگاه CNG به لینک امور متقاضیان بازرسی جایگاه CNG مراجعه نمایید.

در جایگاه های سوختگیری CNG به دلیل وجود فشار بالای گاز و متعاقبا خطرات جبران ناپذیر احتمالی در صورت وجود هرگونه نقص جزئی، بازرسی و بررسی های متناوب و مستمر بسیار مهم و اساسی تلقی می گردد.

لذا سازمان ملی استاندارد ایران با همکاری مدیریت طرح CNG کشور، بازرسی این جایگاه های سوختگیری را به صورت سالیانه الزامی نموده و شرکت بازرسی آراد یکی از شرکت های توانمند و مجرب در این حوزه می باشد.

بازرسی از جایگاه های سوختگیری CNG بر اساس استانداردهای ملی 7829 و 12054 صورت می گیرد. همچنین مخازن نصب شده در این جایگاه ها براساس استاندارد ملی 9426 بازرسی چشمی شده و بر اساس استاندارد ملی 6792 مورد بازرسی تکمیلی قرار می گیرند.

 • فرآیند بازرسی جایگاه های سوختگیری CNG با درخواست مالک / بهره بردار از طریق سامانه نظارت بر استاندارد جایگاه های CNG شروع شده و روند آن با تعیین شرکت بازرسی ادامه می یابد.

  همچنین بر اساس الزام استانداردهای ملی مربوطه مخازن ذخیره با عمر بیش از 6 سال می بایست تحت آزمون های تکمیلی از جمله آزمون هیدرواستاتیک قرار گیرند و این امر در یکی از آزمایشگاه های آکردیته مرکز ملی تایید صلاحیت ایران بر اساس استاندارد ISO/IEC 17025 انجام می گیرد.

  همچنین ما با تامین تجهیزات به روز از جمله دستگاه کالیبراسیون پخش کننده های دیسپنسر جایگاه CNG خدمات آزمون نازل های CNG ارائه نموده و برچسب آزمون ما، اطمینان خاطری برای مردم به عنوان استفاده کنندگان نهایی از دقت مقدار سوختگیری انجام شده، حفظ سرمایه مالکان محترم با صحه گذاری میزان فروش و هزینه های قبوض و همچنین حفظ سرمایه های ملی و مردمی تحت مقدار گاز فروخته شده به جایگاه های CNG می باشد.

  تنوع و پیچیدگی انواع سیستم های مکانیکی و الکتریکی و ابزار دقیق مورد استفاده در جایگاه های CNG، تخصص (دانش و مهارت) و تجربه کافی را مورد نیاز دارد و شرکت ما بر اساس توانمندی های علمی و عملی توانسته است عملکرد ماندگاری در این صنعت داشته باشد.

  انسجام و کامل بودن تیم بازرسی، نوآوری در ارائه خدمات بازرسی و گزارشات بازرسی، تسریع در امور مشتریان، تسهیل فرآیند بازرسی و صدور تاییدیه (حقوق مشتری)، تسلط ما به دانش و مهارت لازم و استانداردهای مربوطه (تخصص)، سوابق موفق و موثر لازم در زمینه بازرسی و صدور تاییدیه های استاندارد جایگاه های در سراسر کشور (تجربه) و از همه مهمتر اراده و عهد ما به ارائه یک کار بی نقص و عالی جهت حفظ منافع کلیه ذی نفعان از قبیل حفظ ایمنی و سلامتی عمومی جامعه و مراجعه کنندگان به جایگاه های سوختگیری CNG، اطمینان خاطر برای مالکان و بهره برداران، ایفای مسئولیت محوله و ماموریت تببین شده با رعایت کامل قوانین و مقررات به عنوان بازوی اجرایی سازمان ملی استاندارد و اطمینان خاطر برای جامعه استاندارد در انجام وظایف و مسئولیت ها در بهترین حالت ممکن و سریع ترین زمان، حفظ سرمایه و منابع سرمایه گذاران و سرمایه های ملی (تعهد) از عمده تمایزات و برتری های شرکت ما می باشد.

  بر اساس تجربه 8 ساله به عنوان یکی از باسابقه ترین بدنه کارشناسی و تیم تخصصی در زمینه بازرسی جایگاه های CNG به همراه نوآوری در خدمات بازرسی و باور به اصل حق داشتن یک زندگی ایمن برای عموم مردم، چشم انداز ما در این زمینه بازرسی آن است که اخذ گواهینامه استاندارد از شرکت ما یک قوت قلب و اطمینان خاطر برای کلیه ذینفعان از قبیل ادارات استاندارد استانی، کلیه صاحبان صنعت (شرکت های تامین کننده، شرکت های تعمیر و نگهداشت، شرکت های بهره بردار، مالکان، پرسنل فنی، اپراتورها و ...) و نهایتا عموم مردم باشد.

 • ما در بازرسی های خود منافع عمومی و طولانی مدت را در نظر می گیریم و ایمنی و کیفیت را فدای منافع آنی و کوتاه مدت نمی کنیم.
 • بازرسی ما منجر به فعالیت یک جایگاه کاملا مطابق با استانداردهای مربوطه و ایمن می باشد.
 • بازرسی ما منتج به حفظ اعتبار و برند سازندگان می شود.
 • بازرسی ما حفظ سرمایه مالکان و بهره برداران را به دنبال دارد.
 • نتیجه بازرسی های ما عمر طولانی و موثر سیستم در زمان بهره برداری می شود.
 • نتیجه بازرسی ما کارکرد تجهیزات با کمترین هزینه های تعمیر و نگهداری می باشد.
 • بازرسی ما کاهش هزینه ها و افزایش سود بهره برداران را به دنبال دارد.
 • با بازرسی ما ایمنی استفاده کنندگان به صورت صد درصدی تامین شده و اطمینان خاطر برای بهره برداران و استفاده کنندگان را به همراه دارد.
 1. ثبت نام در سامانه نظارت بر استاندارد جایگاه های CNG در سایت سازمان ملی استاندارد ایران به آدرس: سامانه نظارت بر استاندارد جایگاه های (CNG)
 2. تماس با شرکت بازرسی تعیین شده و واریز هزینه های مربوطه
 3. گواهی کالیبراسیون گیج ها، ترانسمیترها، شیرهای اطمینان تخلیه فشار درایر، کمپرسور، مخازن ذخیره و دیسپنسرها 
 4. تاییدیه صحت عملکرد F&G
 5. گواهینامه های شارژ سیلندر اطفاء حریق.
 6. گواهی صحت عملکرد شیلنگ، نازل و breakaway 
 7. براي شیلنگهای نو - ارائه گواهینامه انجام آزمون مقاومت و درزبندي صادر شده باید وجود داشته باشد (اخذ تائیدیه از تامین کننده براي شیلنگهایی که نو هستند باید آزمون یک و نیم برابر فشار کاري ارائه شود).
 8. گواهی عملکرد وسیله جدا شونده و دریافت گواهی نامه سلامت از تامین کننده یا تعمیر و نگهداشت.
 9. گواهی کالیبراسیون دستگاه سوختگیري.
 10. گواهی تائیدیه چاه های ارت جایگاه و صاعقه گیر.
 11. ارائه دستورالعمل هاي مربوط به بهره برداري کمپرسور و تعمیرات
 12. ارائه قرارداد بهره برداری با شرکت های صلاحیت دار (به جز جایگاه های مالکیت خصوصی)
 13. ارائه قرارداد تعمیر و نگه داشت با شرکت های صلاحیت دار
 14. نقشه های برقی تابلو ها.
 15. تائیدیه های ضد انفجاری قطعات (در صورت نیاز)
 16. گواهینامه های آموزشی اپراتور جایگاه های توسط تامین کننده یا سازمان فنی و حرفه ای.
 17. ارائه مدارک بازرسی و تعمیرات دوره ای جایگاه (ماهانه، سالانه و پنج ساله و ...) و تکمیل چک لیست های روتین و لاکشیت های بهره برداری.
 18. دفاتر ثبت وقوع حوادث
 19. تعهد (محضری برای جایگاه های خصوصی و نامه در سربرگ و مهر ارگان دولتی برای جایگاه های غیرخصوصی) در خصوص شیر حداکثر جریان اضافی و آزمون هیدرواستاتیک مخازن ذخیره