به وب سایت شرکت بازرسی مهندسی آراد خوش آمدید ۴۰۶۶۳۳۶۲ (۰۲۱) info@aradco.ir

آزمون التراسونیک (Ultrasonic Test)

آزمون التراسونیک (Ultrasonic Test)

یکی از دقیق ­ترین و پرکاربردترین روش آزمون­ های غیرمخرب، انجام آزمون به روش التراسونیک می ­باشد. از مزایای دیگر آزمون التراسونیک می­توان به امکان شناسایی عیوب داخلی، اندازه­ گیری و مشخص نمودن موقعیت عیب اشاره نمود.ما در پروژه­ های متعدد در زمینه ­های مختلف به خصوص در زمینه بازرسی خطوط انتقال آب و نفت، صنعت معدن، تجهیزات کابل­ راه و تجهیزات تفریحی، با استفاده از این روش آزمون غیرمخرب، ارائه خدمات نموده ایم.

ما در زمینه آزمون التراسونیک پروژه ­های متعددی را با استفاده از استانداردهای ASME BPVC ،AWS D1.1 ،DIN EN ISO 5817 ،AS/NZS 1554 ،AS 2209 ،AS 1710 ،MIL-STD 1875 انجام داده ایم. پروژه ­های این شرکت شامل بازرسی حین سرویس، حین ساخت و تولید قطعات می ­باشد. پرسنل این شرکت تجربه بازرسی سازه ­های فولادی، پایپینگ، قطعات مکانیکی مورد استفاده در تله­ کابین، تله­ سیژ و تله ­اسکی را دارا بوده و پروژه­ های متعددی در زمینه حین ساخت و بهره­ برداری به اتمام رسانده است. از جمله مهم­ترین فعالیت این شرکت در انجام آزمون التراسونیک می­توان به انجام این آزمون بر روی شفت­ های فلکه و شفت­ های دکل تله ­کابین و تله­ سیژ، اتصالات جوشی مخازن، چرخدنده­ ها و شفت سیستم گیربکس آسیاب معادن، قطعات و اتصالات جوشی حساس تجهیزات تفریحی و برخی از پروژه ­های هواپیمایی اشاره نمود.

ما در زمینه اجرای آزمون التراسونیک، از هر دو روش سنتی (Conventional) و پیشرفته (Advanced) با توجه به نیاز کارفرمایان بهره جسته است. تجربه بسیار ارزشمند این شرکت و استفاده از تجهیزات به روز و توجه ویژه به انجام کالیبراسیون تجهیزات، خدمات این شرکت را در این زمینه متمایز ساخته است. یکی از روش­های آزمون پیشرفته در این زمینه شامل آزمون Phased Array و
Time of Flight Diffraction می­باشد.

ما آماده ارائه خدمات و تهیه دستورالعمل بازرسی در زمینه آزمون التراسونیک، با توجه به نیاز و اهداف کارفرما می ­باشیم.

UT UT MT
UT UT UT