به وب سایت شرکت بازرسی مهندسی آراد خوش آمدید ۴۰۶۶۳۳۶۲ (۰۲۱) info@aradco.ir

آزمون نشتی شار مغناطیسی کابل فولادی (MFL/MRT)

آزمون نشتی شار مغناطیسی کابل فولادی (Magnetic Rope Test (MRT)/Magnetic Flux Leakage (MFL))

یکی از مفیدترین روش آزمون­های غیرمخرب برای بررسی شرایط کابل­ های فولادی، انجام آزمون به روش نشتی شار مغناطیسی (MRT/MFL) می­باشد. ما در پروژه ­های متعدد به خصوص در زمینه­ بازرسی تجهیزات کابل ­راه (تله­ کابین، تله­ سیژ و تله ­اسکی) و صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در زمینه بازرسی کابل­ های فولادی حمال کششی (زمینه کابل­ راه) و کابل­ های نگهدارنده دکل فلر
(Flare Guy Wires) در صنایع پتروشیمی و پالایشگاهی و کابل­ های جرثقیل برای صنعت نفت، گاز و معدن (کابل فولادی جرثقیل­ های مختص لوله­ گذاری)، با استفاده از این روش آزمون غیرمخرب، ارائه خدمات نموده ایم.

از مزایای این روش آزمون می­توان به امکان شناسایی عیوب سطحی و عمقی، بررسی میزان دقیق خوردگی، بررسی کاهش یا افزایش سطح مقطع، رشته ­های بریده داخلی و خارجی، بریدگی هسته کابل و نهایتا امکان شناسایی تمامی عیوب کابل اشاره نمود. همچنین تمامی اطلاعات کابل ذخیره شده و به صورت مستند در گزارش آزمون به کارفرمایان ارائه می­گردد. نتایج برای بازرسی ­های سالیانه قابل مقایسه بوده و می­توان وضعیت کابل را به لحاظ میزان نرخ خوردگی نیز در بازرسی­ های متوالی مورد بررسی و پایش قرار داد.

این شرکت در زمینه انجام آزمون نشتی شار مغناطیسی بر روی کابل فولادی تجربه استفاده از سری استاداردهای DIN EN 12927، ISIRI 9419 ،ISO 4309 در پروژه ­های تله­ کابین، تله ­سیژ، صنعت نفت، گاز و پتروشیمی دارد. از پروژه­ های این شرکت در زمینه نفت، گاز و پتروشیمی می توان به بازرسی کابل فولادی ثابت نگهدارنده دکل فلر و کابل جرثقیل­ های لوله ­گذاری اشاره نمود.

ما در زمینه اجرای آزمون نشتی شار مغناطیسی کابل فولادی، پیشگام بوده و به عنوان تنها دارنده دانش و منابع لازم (کارشناس متخصص و تجهیزات) بیش از 8 سال سابقه موفق در ارائه خدمات عالی به کارفرمایان از صنایع مختلف می­ باشیم. این شرکت با بهره­ گیری از بهترین و مدرن­ ترین تجهیزات اروپایی و با داشتن متخصصان متعهد آماده رفع نیازهای کارفرمایان در صنایع مختلف می ­باشد.

ما آماده ارائه خدمات و تهیه دستورالعمل بازرسی در زمینه آزمون نشتی شار مغناطیسی کابل فولادی، با توجه به نیاز و اهداف کارفرما می­ باشیم.

لازم به تاکید است که انجام آزمون طناب های فولادی کابل راه ها برای مجموعه های با 12 ماه کاری می بایست به صورت سالانه و برای مجموعه های اسکی با فصل کاری کمتر به صورت دو سال یکبار صورت پذیرد. این آزمون در تعیین وضعیت کابل، عمر مفید کابل و جلوگیری از حوادث جبران ناپذیر دیگر بسیار تعیین کننده و موثر می باشد. 

MFL/MRT MFL/MRT MFL/MRT
MFL/MRT MFL/MRT MFL/MRT
MFL/MRT MFL/MRT MFL/MRT